poniedziałek, 16 czerwca 2014

OCHRONA WŁOSÓW PRZED SŁOŃCEM

Lato tuż tuż... Czy pomyślałyście już jak zadbacie o swoje włosy w tym trudnym dla nich czasie?

Jak się domyślam to większość z was (ja również) lubi się opalać i zażywać kąpieli latem. Niestety naszym włosom nie jest to obojętne. Zarówno słońce jak i morska, słona woda przesuszają nasze włosy, które w następstwie niszczą się, stają szorstkie i matowe. Tak dużo mówi się teraz o stosowaniu filtrów i o tym jak ważną rolę odgrywają, a jednak nikt nie mówi o tym, że nasze włosy latem również potrzebują swojej dziennej dawki filtrów. Jakie produkty ja wybrałam i dlaczego?

Pierwszy z nich to eliksir ochronny ELSEVE LOREAL.


Polecam go osobom które planują spędzić większość dnia na plaży bądź mają zamiar kąpać się w słonej lub chlorowanej wodzie. Na opakowaniu znajduje się informacja, że jest to eliksir ochronny moim zdaniem bardziej by pasowało olejek ochronny do włosów. Na pewno łatwiej byłoby nam znaleźć odpowiedni dla siebie produkt gdyby jego konsystencja i zbliżone działanie były lepiej opisane. W tym produkcie mi tego zabrakło. Idealny na wakacje jednak totalnie nie sprawdzi się na  co dzień ponieważ włosy po nim będą się szybko przetłuszczały i wyglądały na oklapnięte.
Natomiast koleiny produkt sprawdzi się idealnie na co dzień. Można nim spryskać nawet wymodelowane włosy i nic im to nie zaszkodzi. Jest lekki i nie zostawia tłustej warstwy. Jest przeciwieństwem tego powyżej. 
Mowa tu o: treatment spray Solar Care MONTIBELLO.
Używałam go w zeszłym roku całą wiosnę i lato, muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona. Jednak postanowiłam w tym roku na sam urlop zabrać tłuściocha Loreala. ;-)

Zastanawiałam się  nad tym, że wszystkie produkty do opalania są w złotych, żółtych i pomarańczowych opakowaniach. Ciekawa jestem czy gdyby był jakiś w innym kolorze, to czy w ogóle bym na niego zwróciła uwagę... Jakoś te barwy najbardziej przypominają mi lato i słońce.

A jak wy dbacie o włosy wiosną i latem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz