poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Manicure Vinylux Lobster Roll i Weekly Top Coat + stemple


Hej,  to paznokcie które zrobiłam mojej koleżance. Nie wiem czemu ale jak na nie patrzę to od razu przychodzą mi do głowy biedronki ;-D
Do wykonania manicure użyłam lakierów VINYLUX  firmy CND czyli tej samej która wynalazła lakiery hybrydowe SHELLAC. Gama kolorystyczna Vinyluxów jest taka sama jak Shellacków.
Vinylux jest to lakier który utwardza się pod wpływem światła dziennego (nie jest to lakier hybrydowy i nie utwardza się go w lampie) a producent zapewnia o tym, że lakier trzyma się tydzień czasu.
Z własnego doświadczenia muszę powiedzieć, że jest to prawdą. Lakiery te trzymały się na moich paznokciach  ok. tygodnia. Czasami kiedy wykonywałam jakieś prace porządkowe w domu trzymał się on krócej ok.4-5 dni co i tak jest długo zważywszy na to, że zwykły lakier odpryskuje mi po 1 max 2 dniach. Co więcej Vinylux nie odpryskuje tak jak zwykły lakier, zawsze powoli się ściera od końcówek, więc czasem wystarczyło przypiłować lekko końcówki i dalej chodzić w manicurze. Na zdjęciu widać kolor LOBSTER ROLL który został pokryty dość grubo położoną warstwą VINYLUX TOP. Po wyschnięciu pazurków zrobiłam wzorki przy użyciu stempli i specjalnego lakieru do wzorków.
Lakiery VINYLUX kupiłam na allegro za  ok. 20 zł. Z tego co wiem to w zwykłych hurtowniach i sklepach kosztuje od 30-do 50 zł. Moje z allegro są takie same jak te które zakupiłam kiedyś w hurtowni, zupełnie niczym się nie różnią. 

Koleżance której robiłam paznokcie lakier dość szybko zaczął się ścierać na końcówkach ale u niej trzyma się tylko dobrze wykonana hybryda. Natomiast na moich paznokciach i innych moich klientek vinylux trzymał się świetnie. Jeden kolor trzymał mi się nawet 2,5 tygodnia niemal jak lakier hybrydowy. Był to kolor MIDNIGHT SWIM. Zastanawiałam się czym jest to spowodowane czy tym, że lakier posiada mieniące się drobinki a zazwyczaj lakiery z drobinkami i brokatem trzymają się lepiej, czy tym, że nałożyłam dość grube warstwy lakieru i TOPU.  Mam wrażenie, że jak dam grubszą warstwę TOPU to właśnie wtedy się lepiej trzymają. To chyba przeciwieństwo zwykłych lakierów które uwielbiają być cienko nakładane.
A Wy znacie te lakiery? Co o nich sądzicie? Jak u was się sprawdzają i jakie kolory wy wybraliście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz