poniedziałek, 7 września 2015

WŁOSOMANIACZKA! KERASTASE ;-)

Ostatnio robię wszystko byle tylko poprawić stan moich włosów.  Znajomi zawsze mówią mi, że mam piękne, długie, grube a do tego zdrowe włosy. Jednak ja czuję inaczej. Wiem, że moje włosy mogłyby być zdrowsze a przede wszystkim ich końce mogły by nie być rozdwojone. Zastanawiam się czy tylko ja to widzę? Dlatego też postanowiłam bardziej o nie zadbać. Pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że wypróbuję produkty KERASTASE o których słyszałam wiele dobrego. Po małym rozpoznaniu jakie zrobiłam w internecie wybrałam serię która mnie najbardziej zachęciła tzn. KERASTASE NUTRI-THERMIQUE i zakupiłam kąpiel termiczną do włosów suchych 250 ml 69 zł ( czyli szampon) oraz  odżywkę termiczną do włosów suchych 200 ml za 96,60 zł.
Jak podaje producent przy opisie produktów jest to seria do włosów bardzo suchych i uwrażliwionych.

Producent o kąpieli - Kąpiel ze składnikami aktywującymi się pod wpływem ciepła intensywnie odżywiająca włosy bardzo suche. Kąpiel została wzbogacona w system THERMO-INTENSE, aby pod wpływem ciepła wydłużyć działanie składników odżywczych oraz nadać włosom miękkość w dotyku.

Producent o odżywce - Mleczko zostało wzbogacone w system THERMO-INTENSE, aby pod wpływem ciepła aktywować i wydłużyć działanie składników odżywczych oraz nadać włosom miękkość w dotyku.
Cztery wyjątkowe formuły pomogą intensywnie i długotrwale odżywić włókno włoso:

1. Termoaktywny polimer, aby zabezpieczać najbardziej wysuszone strefy włosa.
2. Ceramid znany z właściwości izolujących dla ochrony włókna włosa.
3. Węglowodany, proteiny, lipidy dla optymalnego odżywienia włosów od korzeni aż po same końce.
4. Ksyloza, aby zapewnić ochronę przed przesuszeniem.Co ja myślę o produktach?

Jeśli chodzi o szampon ma on przyjemny zapach, dobrze się pieni i jest wydajny. Bardzo dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Mam długie włosy i wystarczy jak je umyję tym szamponem jedynie raz i są porządnie oczyszczone, niestety ciężko stwierdzić czy szampon sam w sobie działa nawilżająco. Raz postanowiłam umyć głowę tym szamponem i nie nakładać odżywki i wydaje mi się, że włosy nie były tak splątane i szorstkie jak przy myciu innymi szamponami. Zazwyczaj szampony które dobrze oczyszczały moje włosy wysuszały jej i powodowały, że robiły się mega sztywne i szorstkie aż skrzypiały w ręku ;-I  Szampon wystarczył mi na 1,5 miesiąca (głowę myłam co 2-3 dni).

Sprawa z odżywką jest dość prosta pn. już po pierwszym użyciu zauważyłam, że moje włosy się z nią polubią. Zazwyczaj po użyciu bardziej treściwej odżywki moje włosy już drugiego dnia po umyciu są mega oklapnięte. Przy tej odżywce moje włosy drugiego dnia wyglądały jeszcze w porządku co mnie bardzo zdziwiło. Najbardziej jednak byłam zachwycona ich miękkością i tym, że wydawały się bardziej że tak powiem MIĘSISTE. Serio nie spotkałam jeszcze odżywki która by tak dobrze działała na moje włosy jak ta. Póki co jest to dla mnie odżywka numer 1. Niestety bardzo dużą wadą tej odżywki jest jej cena 200 ml kosztuje ok 100 zł a jej wydajność niestety jest dużo gorsza niż szamponu. Na moje długie i grube włosy odżywka starczyła mi na miesiąc przy w miarę oszczędnym stosowaniu.

Używaliście jakiś produktów z Kerastase? Jak sprawdziły się u was?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz